ناکامی دختر فرانسوی برای پیوستن به داعش+ عکس

سفر ناتمام دختر فرانسوی برای “جهاد” در کنار داعش
ب

ناکامی دختر فرانسوی برای پیوستن به داعش

این دختر نوجوان فرانسوی که “آسیه السعیدی”  نام دارد و اخیراً ناپدید شده بود، یک هفته پیش از خانه خود در منطقه “ایزر” گریخت و پلیس فرانسه از روز ۳۰ سپتامبر عملیاتی را برای پیدا کردن آسیه آغاز کرده بود و شنبه شب (۴ اکتبر) توانست نزدیک یک ایستگاه قطار در شهر مارسی در جنوب شرق فرانسه او را پیدا کند.
سفر ناتمام دختر فرانسوی برای "جهاد" در کنار داعش
به نظر می رسد که آسیه به علل نامعلومی از رفتن به سوریه منصرف شده و در شهر مارسی ماند و به عنوان خدمتکار یک رستوران مشغول به کار شد.
آسیه پیش از سفر ناتمامش به سوریه، در صحفه شخصی خود نوشته بود “برای بخشوده شدن گناهان چه باید کرد؟!”
او پیام های زیادی از کاربرانی ناآشنا دریافت می کرد و به مرور زمان و بدون اطلاع والدینش، روابط او با این کاربران بیشتر شد؛ کاربرانی که در واقع اعضای یک شبکۀ جذب نیرو برای گروه های تروریستی فعال در سوریه هستند.
این کاربران سرانجام از آسیه خواستند که به ترکیه برود و در آنجا پیش از رفتن به سوریه ازدواج کند و برای فرستادن وی به سوریه بلیط و پول کافی را فراهم کرده بودند، ولی پلیس فرانسه هنوز نمی داند که چرا آسیه نتوانست کشورش را به مقصد ترکیه ترک کند و چه عواملی وی را از سفر به ترکیه و متعاقباً ورود به سوریه بازداشته است.
آسیه تنها دختر فرانسوی نیست که برای پیوستن به تروریست های فعال در سوریه تلاش کرد، بلکه گروهی از دختران شهر تولوز در جنوب غرب فرانسه برای رفتن به سوریه تلاش کرده بودند که تعدادی از آنها را خود را به مقصد رساندند.
آمار وزارت کشور فرانسه حاکیست، حدود هزار فرانسوی از جمله صد زن و دختر به صفوف گروه های تروریستی فعال در سوریه پیوسته اند.
وزارتخانه های دادگستری، کشور و امور خارجه فرانسه اخیراً عملیاتی را برای جلوگیری از پیوستن جوانان این کشور به تروریست های فعال در سوریه و عراق اجراء می کنند.
العالم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.